O NAS

WIZJA

„Być nieustannie rosnącą, żywą i oddychającą wspólnotą, która doprowadza ludzi do wiary w Jezusa Chrystusa poprzez głoszenie Ewangelii i życie nią. Pragniemy, by wszyscy stali się uczniami Chrystusa mocą Ducha Świętego, chcemy pomagać im w osiąganiu dojrzałości duchowej, zapewniając formację i służąc sobie nawzajem w miłości.” Wierzymy, że jako Kościół jesteśmy nadzieją dla świata. Naszym pragnieniem jest pokazać światu, że Bóg, którego znamy, zmienił nasze życie i jest tym samym pełnym miłości i mocy Bogiem, którego znamy z Pisma Świętego. Bogiem, któremu zależy na ludziach takich jak Ty i ja, Bogiem, który ma dla nas życie pełne pasji i cudowny plan wobec każdego człowieka.

Społeczność Metanoia powstała ponad 16 lat temu. Nasza podróż zaczęła się od spotkania w dwóch wymiarach: z żywym Bogiem i z ludźmi zakochanymi w Jezusie Chrystusie. Żyjąc w relacji z Nim, jesteśmy w nieustającym procesie przemiany, czyli w metanoi. On cały czas wzywa nas do poszerzania perspektyw. Inspiruje nas do nowych, pionierskich i przekraczających nasze ludzkie możliwości inicjatyw, aby budować Kościół okazały, sławny i wspaniały. Kościół, który niesie nadzieję dla świata i jest odpowiedzią na jego potrzeby.

 

METANOIA CENTRUM

Na początku października 2023 r. wynajęliśmy lokal o powierzchni 1550 m² w centrum Sosnowca (ul. Teatralna 11). To tutaj mieścić się będzie Metanoia Centrum. Będzie ono łączyć salę do modlitwy i uwielbienia dla 500-700 osób wraz z przestrzenią rozwojową, w której będą gabinety i sale do warsztatów. Designerskie wnętrze ma oddać chwałę Bogu i przyciągnąć młode pokolenie, a jednocześnie być dostępne dla osób o jakimkolwiek stopniu niepełnosprawności oraz matek z małymi dziećmi.

Zajrzyj do e-booka o Projekcie52, aby dowiedzieć się więcej. Czytaj online >>>

NOWE INICJATYWY

W ramach nowo powstałego Metanoia Centrum będziemy:

  • regularnie organizować kursy Alpha
  • organizować kolejne edycje Szkoły Liderów
  • rozwijać przestrzeń dla mentoringu, poradnictwa, psychoterapii indywidualnych i grupowych
  • prowadzić warsztaty rozwojowe, biblijne i twórcze dla kobiet i mężczyzn
  • w profesjonalny sposób wspierać rodziny w kryzysach
  • tworzyć w pełni otwartą kawiarnię, prowadzoną przez młode pokolenie

Projekt52 to platforma, przez którą zapraszamy Cię do wspólnej budowy Metanoia Centrum.